BABSKÉ RADY

Cestou tramvají a na mé běžecké stezce jsem si včera všimla, že začínají dozrávat šeříky! Jestli je Vám jejich vůně libá, pak neváhejte, protože přichází ta pravá chvíle vyrobit si domácí šeříkový olej. Jeho výroba je jednoduchá, vůně nádherná a má i mnoho léčivých vlastností.

Homeopaté po celém světě hledají tzv. genus epidemicus, homeopatický lék(y), který(é) pokrývají většinu symptomů u většiny pacientů nakažených koronavirem. A jaké je jejich doporučení?

Už se nemůžu dočkat, až se nám zahrada "rozsvítí" květy měsíčku a já je začnu sbírat a sušit. A budou mi po měsíčku vonět prsty. A zase ho budu blahořečit. Moje oblíbená bylina a oblíbené homeopatikum.

Někdy žasnu, jak zázračné, prospěšné a užitečné můžou být úplně jednoduché věci (nejen v oboru léčení, ale třeba i v životě...). Jen je nepřehlédnout...

Znáte to, mravenčí promenáda a následná kolonizace chalupy zdánlivě neškodnou a neviditelnou spárou ve zdi, komáří komando nebo nejzvědavější a nejhlasitější moucha pod sluncem, které Vás nenechají spát... a tak bych asi mohla ve výčtu pokračovat ještě chvíli. Když se k tomu ještě připočítá nechuť používat čistě chemické přípravky nebo jste dokonce...

V poslední době se celkem často setkávám s problémem, který se jmenuje bradavice. Nejčastěji na chodidlech, ale i na rukou nebo jinde na děle. Někdo radí bradavici uřknout, vnitřně ji odmítnout, ale to neumí každý. Pro mnohé může být přijatelnější řešení obklad přikládaný alespoň na noc na bradavici z plátku česneku naloženém v octu. Česnek...

Pokud Vás nebo Vaše dítě bodne včela, je to obvykle velmi nepříjemné a bolestivé, horký červený otok bolestivý na dotek. Úlevu Vám může přinést obklad z octa a cibule, který je pro nejlepší účinek vhodné přiložit co nejdříve. Ještě předtím je nutné místo zkontrolovat, zda tam ještě nenajdete žihadlo a případně ho odstranit.

Cibule

13.10.2017

Výborná nejen v kuchyni, ale šťáva, kterou pustí, smíchá-li se s cukrem nebo medem, tiší kašel, homeopatická Allium Cepa dobře pomáhá zejména na alergické projevy rýmy s vodnatým, dráždivým výtokem z nosu a pálením očí a kýcháním.