Blaho v rozmarýnové mlze navzdory maturitě

05.04.2022

Rozmarýn pochází ze Středomoří, používá se jako léčivka a koření v kuchyni. Někdy se mu říká posvátný keř. Název rosmarinus v latině znamená "mořská rosa". Tak je znám i v lidovém léčitelství, kde představuje symbol lásky a smrti, používal se jako ochrana proti černé magii. Prozaičtější uplatnění nachází i dnes: podporuje růst a kvalitu vlasů, v šatníku podobně jako levandule odpuzuje moly, uvolňuje stres, působí jako antioxidant, má protizánětlivé účinky při bolestech svalů a kloubů, zvyšuje krevní tlak a zlepšuje oběh krve, snižuje únavu a zlepšuje koncentraci a činnost mozku

Vůně rozmarýny je povzbuzující, energetizující. Mám ráda, když kolem ní na zahradě projdu a ucítím závan její vůně.

Nedávno jsem si zakoupila rozmarýn jako esenciální olej od společnosti Bewit a voní nádherně. Dovolím si nyní s vámi sdělit jejich návod na Rozmarýnovou mlhu, kterou jsem vyrobila pro nejstarší dceru, kterou čeká maturita na gymnáziu. Třeba se návod bude hodit i vám:-)

K přípravě rozmarýnové mlhy budete potřebovat 40 ml BIO esenciální vody např. z Rozmarýnu, 30 kapek esenciálního oleje ROZMARÝN a 10 ml alespoň 50% alkoholu. Nádobu s odměrkou na smíchání ingrediencí a lahvičku s rozprašovačem o objemu 50 ml. 

Postup: Do připravené lahvičky s rozprašovačem odměřte 40 ml esenciální vody z rozmarýnu. Do jiné nádoby odměřte 10 ml alkoholu, do kterého nakapejte 30 kapek esenciálního oleje, promíchejte a přilijte do aplikační lahvičky. Před každým použitím protřepejte, aplikujte do prostoru nebo pro osvěžení těla.