ROZHODNUTÍ

21.06.2022

Někdy potřebuje rozhodnutí čas.

Jindy víc informací.

Ale někdy se nám prostě nechce.

Zůstáváme nehybní, ve zvláštní hybernaci, i když víme, že je prospěšné pohnout se z místa, jakýmkoliv směrem. Dát věci a události do pohybu, uvolnit energii, obrazně řečeno zvednout stavidla, nebo možná kotvy a vyplout.

V takových situacích může pomocnou ruku poskytnout kineziologie Three In One Concepts (metoda 3v1). Díky rozpuštění emocionální stresu spojeného s rozhodováním můžete

- najít odvahu učinit rozhodnutí,

- uvidět celou situaci z jiného úhlu pohledu, v novém světle,

- obnovit a doplnit životní sílu a energii

- získat vhled nebo lepší pochopení toho, co se mi děje.

Skvělými pomocníky jsou také Bachovy esence, které lze používat buď samostatně nebo si nechat namíchat konkrétní směs na míru. Vybírat lze z 38 esencí plus Rescue Remedy:

Chmerek roční (Sclerantus, č. 28) na nerozhodnost pramenící z vnitřní nevyrovnanosti a rozporuplnosti. Obvykle se nemůžeme rozhodnout mezi dvěma možnostmi.

Sveřep větevnatý (Wild Oat, č. 36) pomáhá všem, kdo se ocitli "na křižovatce", usnadňuje učinit důležitá životní rozhodnutí (volba školy, povolání...), posiluje cílevědomost.

Rožec (Cerato, č.5) pro ty, kdo hledají potvrzení správnosti svých rozhodnutí u druhých.

Bílá lesní réva (Clematis, č.9) pro snílky a osoby, které mají tendenci utíkat do nereálného světa fantazie před realitou.

Oliva (Olive, č.23) při velkém vyčerpání, tělesném i duševním.

Šípková růže (Wild Rose, 37) dodá sílu, energii a odhodlání těm, u koho nyní převládá apatie a rezignovanost. Vrací chuť do života.

Vlašský ořech (Walnut, č. 33) je ochranná esence pro období změn.

Rescue Remedy, neboli Krizová esence je směs vytvořená E. Bachem vhodná pro akutní stresové situace (nehody, zkoušky, úlek, šok, strachy, panika...). Krizová esence může pomoci zklidnit mysl a usnadnit rozhodnutí.

Kdo důvěřuje síle a moudrosti drahých kamenů, může mu usnadnit rozhodování například křišťál, který přináší rozvahu a moudrost do rozhodování, tygří oko pomůže nasměrovat energii kýženým směrem, povzbudit k akci, otevřít se řešením, sokolí oko dodá ostrý "zrak" a nadhled, čaroit pomáhá zorientovat se v nepřehledných situacích, malachit je kamenem změny a ochránce, ametyst bystří mysl a učí rozhodnosti.

I homeopatie nabízí mnoho homeopatik, které mohou rozhodování usnadnit, ale je vhodné, aby vybrané homeopatikum odpovídalo celkovému obrazu klienta (celostní přístup konstituční homeopatie). Jen pro představu jich několik uvedu:

Ignatia pro citlivé osoby, emocionálně často přehnaně reagující, často trpící nerozhodností.

Baryta Carbonica nebo Graphites pro osoby, které mají pomalejší myšlení, potřebují svůj čas, tempo a klid.

Lycopodium pro osoby s malou sebedůvěrou, v důsledku čehož mohou mít potíže s rozhodováním nebo v situacích, které nelze logicky nebo systémově vyhodnotit (např. kam na dovolenou).

Pro všechny, kdo potřebují Pulsatillu, je typická proměnlivost, snadná ovlivnitelnost.

Pro osoby, kterým pomůže Silicea, může být obtížné se rozhodnout, protože mají pocit, že nemohou dostatečně důvěřovat svým vědomostem a schopnostem.

Na závěr pak přidávám (zdánlivě) jednoduchou radu pro všechny, ověřenou moudrostí našich předků: Ráno moudřejší večera.