Všichni jsme Boží tvorové, ale...

15.10.2017

Znáte to, mravenčí promenáda a následná kolonizace chalupy zdánlivě neškodnou a neviditelnou spárou ve zdi, komáří komando nebo nejzvědavější a nejhlasitější moucha pod sluncem, které Vás nenechají spát... a tak bych asi mohla ve výčtu pokračovat ještě chvíli. Když se k tomu ještě připočítá nechuť používat čistě chemické přípravky nebo jste dokonce zažili alergickou reakci na ně, pak by Vás mohly zaujmout přírodní recepty, které mne nadchly na stránkách www.dobrazona.cz: https://www.dobrazona.cz/vyroba-prirodnich-repelentu-na-domaci-skudce

A já připojuju jeden zaručený na klíšťata:

Na přípravu rozmarýnová tinktury proti klíšťatům potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přived'te ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů a nasprejujeme si také obuv!

Kdo holduje homeopatii, může zvážit také homeopatickou profylaxi (já vím, sporné téma...:-). Mám s ní dobré zkušenosti, že nějak funguje, potvrzují i majitelé čtvernohých miláčků, o něž opadl zájem klíšťat.