UMĚLCOVA CESTA

Chcete něco ve svém životě změnit nebo si splnit dávný sen? Vzít věci do svých rukou? Nebo se prostě přestat bát a začít tvořit, využít svůj talent?

Jana Havlíková: Harmonická energie

Umělcova cesta je pro všechny, kdo si přejí ve svém životě zažívat více lehkosti, radosti a tvořivosti, nosí v sobě dosud nenaplněné sny nebo mají prostě chuť něco ve svém životě změnit. Cesta objevování sebe sama učí laskavosti, může být docela dobrodružná a může vás přiblížit k uskutečnění vašich přání!

Kurz je volně inspirován knihou Julie Cameron Umělcova cesta (duchovní cesta k vyšší kreativitě). Každý týden nese jedno základní téma, ke kterému se vztahují další, související, a většinou písemně vypracovávané úkoly. Základem je pak psaní ranních poznámek formou deníku, které bychom mohli jinak nazvat jako "ranní očistná meditace".

Sebepoznávací kurz inspirovaný knihou Julie Cameron tvoří 13 setkání skupiny lidí, která se pravidelně schází, sdílí a podporuje. Témata jednotlivých týdnů na sebe navazují, náplň setkání se odvíjí podle konkrétních potřeb účastníků: sdílení, zpětná vazba, vyhodnocení uplynulého týdne a zadání podkladů pro další týden, meditační a jiná cvičení. Kreativita jako přístup k životu, hledání zdroje inspirace v nás samých, odvaha uvidět, přijmout a říci si "můžu".

Podstatou Umělcovy cesty je cesta sama, proces tvoření, hledání, objevování, prožívání, poznávání sebe sama. Kreativita není výsadou umělců z povolání, je tu chápána jako přístup k životu. Umělcova cesta je laskavý, ale účinný způsob, jak si uvědomit některé věci v životě, které nám brání se posunout dál, nechat svou duši "rozkvést" v přítomnosti. Vidím Umělcovu cestu jako možný způsob přiblížení se k sobě samým a svému opravdovému Já, často schovanému pod vrstvou strachů, zábran a nasbíraných životních zkušeností.

Základem je psaní ranních zápisků do deníku. I tady je proces nadřazen výsledku. Není důležité co a jak napíšete, ale že píšete. Jako u meditace, nemusíte nic dělat, jen jste. Účastníci každý týden plní několik, většinou písemných, úkolů, které souvisí s tématem v daném týdnu, umožňují téma zvědomit a pracovat s ním. Setkávání jsou věnována primárně sdílení zkušeností, zážitků a prožitků, společné práci a tvoření.

Naučme se vnímat kreativitu jako přístup k životu, hledání zdroje inspirace a síly v nás samých, vnést do života lehkost a hravost. Dovolme si napojit se na proud života a otevřít se všemu, co nám přináší. Přijmete-li ji jako součást Vašeho života, uvolníte nekonečný proud energie, ze kterého můžete čerpat a malé i velké zázraky se můžou začít dít...


Doporučení od "absolventů":

"Velmi jemná a příjemná cesta k sobě, k nalezení vlastní hodnoty, identity, přání a tužeb. Na jejím konci naleznete víc, než jen svého vnitřního umělce. Mohu doporučit každému, kdo se chce dozvědět víc o sobě a pokročit na své cestě."


Cena kurzu je 3300 Kč za osobu (13 dvouhodinových setkání) při počtu tři a více účastníků.

Jsem tu pro Vás a s Vámi, protože tahle Cesta (naštěstí) nikdy nekončí! Máte-li zájem o uspořádání kurzu nebo o individuální vedení, kontaktujte mne.

Do kurzu není možné přistoupit v jeho průběhu, jednotlivá setkání na sebe navazují. 

Na první setkání se můžete přijít podívat a pak se rozhodnout, zda je to Vaše cesta....